Poznaj 110 lat historii
​​​​​​​H15 Hotelu Francuskiego

Arrival 03 10- 2023
Departure 04 10- 2023

Otwieramy nową kartę historii H15 Hotelu Francuskiego, który po 110 latach ponownie wita swoich Gości odnowionym obliczem. By przybliżyć Państwu bogatą historię obiektu oraz przenieść choć na chwilę naszych Gości we francuski klimat Belle Epoque zapraszamy Państwa na Dzień Otwarty. 


Hotel Francuski rozpoczął swoją działalność 1 czerwca 1912 roku i był wówczas najnowocześniejszym krakowskim hotelem. Siedem lat później w jego murach narodził się Polski Komitet Olimpijski. Dziś historię osiągnięć polskiego sportu związaną z Komitetem podziwiać można w Sali Olimpijskiej, którą będzie można zwiedzić wraz z przewodnikiem podczas Dnia Otwartego.

Teraźniejszość hotelowa to eleganckie wnętrza wyposażone w oryginalne meble zakupione na paryskich aukcjach, słodki zapach wypieków unoszący się nad Patisserie, smak francuskiej kuchni i... niezmiennie wyjątowy klimat.

To miejsce pełne inspiracji, którym chcemy się z Państwem podzielić już 28 lipca.

W programie:

Powitalny poczęstunek

Zwiedzanie hotelu od godz. 14.30 (co 30 min.)

Warsztaty cukiernicze w Patisserie

Warsztaty wiedzy o winie

Mini - recital muzyczny francuskich przebojów

Niespodzianki dla dzieci oraz pamiątkowe zdjęcie

Dla miłośników kuchni francuskiej 30% rabatu na wszystkie dania w Brasserie L`Olympique!

Odkryj tajniki francuskich wypieków - kruchych z zewnątrz i miękkich jak chmurka wewnątrz kolorowych makaroników, puszystych bez oraz rozpływających się w ustach ptysiów. Poznaj przepis, stwórz swój deser i przeżyj prawdziwą ucztę słodkich smaków.

Start: 14:00                                                                    Koniec: 22:00

Kolorowe drinki czy klasyczne połączenia? Nasz barman zaprezentuje Gościom najnowsze techniki przygotowywania smacznych trunków, podzieli się nietuzinkowymi recepturami i zdradzi sekrety znane tylko zawodowym barmanom.  

Start:    17:00                                                                      Koniec: 22:00

Przenieś się w świat aromatów i smaków pochodzących z najlepszych winnic trunków. Poznaj historię i sekrety wybranych typów wina, a także osób, które są ich kreatorami. Dowiedz się ciekawostek na temat jego pochodzenia, a na koniec spróbuj rozpoznać cały jego bukiet.

Start:    14:00                                                                    Koniec: 18:00 

H15 Hotel Francuski Godz. 14:00 - 22:00, ul. Pijarska 13, Kraków

ROZSMAKUJ SIĘ W KRAKOWIE

Show on the map